Zápis SB ZDE

Psí poradna ZDE

Hlásni pro mne a mou fenku Ráchel ZDE

1. kolo VGS probíhá
ZDE

Duben 2010

Můj výtvor

30. dubna 2010 v 18:13 | frienddogs |  Ostatní
dog star

Tohle si můžete stáhnout na blog jestli máte rádi psi :-)

Nové příhody s mazly

27. dubna 2010 v 18:36 | frienddogs |  Ostatní
Dneska jsem měla hodně zážitků. Hlavně se zvířaty. Tak pozorně čtěte a okomentujte to!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po cestě ze školy jsem potkala tetu a ta mi oznámila že Este utekla, a že prý ji nějací lidé našli a mají ji zavřenou doma. Samozřejmě jsem měla o Este starost a tak jsem sedla k tetě do auta a obě jsme si jely Este vyzvednout. Zazvonily jsme a přišla nějaká paní a pán a drželi Este. Este jsme od nich převzaly, ale protože teta si nechtěla umazat auto tak jsem ji vedla po chodníku já. Sotva jsem stačila zavřít Este do voliéry, přiběhla zase teta a říkala že Bělotapka (naše kočka) vypadá nějak divně, jestli bych s ní nezašla k veterináři. Řekla jsem že půjdu a tak jsme šly. Musely jsme vystát fakt hrozně dlouhou frontu a potom jsme se dostali na řadu. Paní veterinářka řekla že jí nic není že se jenom mrouská (má období kdy může zbřeznout) ale že zatím nejspíš březí není, ale že to neví uplně jistě, protože kdyby zbřezela třeba včera  tak, že se to nepozná, ale že máme přijít příští týden a zkontrolujeme to. Ještě když jsem odcházela k veterináři uviděly jsme Ráchel jak vylézá z pařeniště. Teta se mi zmínila že Ráchel chvíli hledala, ted už mi to bylo jasné, Ráchel se propadla do pařeniště. Babička z toho měla velkou radost (ironicky), ale ten pohled byl spíš komický. A poslední zpráva je že při tom čekání na vyšetření jsem potkala kamarádku a ta říkala že prý viděla Este s nějakým psem, a Este zrovna barví, takže nevím jestli z toho nebudou štěnata. vidíte že já jsem se dnes opravdu nenudila, a co vy?

VGS: první úkol

26. dubna 2010 v 15:20 | frienddogs |  bleskovky a soutěže
Takže tímto ukončuji přihlašování do VGS!
Připomínám že se přihlásili:

Pink micinka
www.kocicka-micka.blog.cz

Puppynka
lovely-puppy.blog.cz

klaruša
klarusaabarusa.blog.cz

Benjí
http://vseobenjim.blog.cz

Kirrisan
myfriendsdogs.blog.cz

A ted o prvním úkolu, vašim prvním úkolem bude vyrobit avatar, protože se přihlásili někteří kteří s grafikou ještě moc skušeností nemají připomínám že avatar je malý obrázek s přezdívkou. Čas máte do 5.5.2010 takže myslím že to zvládnete. Výrobky posílejte na e-mail epanoll@seznam.cz. Více o soutěži najdete přímo v článku PŘIHLÁŠKA DO VGS a ted více o prvním úkolu.

Výrobek: avatar

Pro začátečníky: avatar je malý obrázek s přezdívkou

S čím budete vyrábět avatar: se zvířetem nebo zvířaty vyberte sami

Rozměry: max. formát A6 lepší ale max. formát A7, nikdy ne větší než A6!

Úprava: barvy a vzory úpravy nechám na vás, úprava není nutná.

Tak se do toho dejte, jsem na to moc zvědavá!

Vím že někdo neví v jakém programu vyrábět. Aby neměl jeden člověk výhodu v lepším programu, budeme všichni pracovat s jedním a tím samím programem kterým bude PFS (PhotoFiltre Studio) Pokud tento program ještě nemáte stažený, stáhněte si ho, odkaz je pod článkem.

Stáhnout PhotoFiltre Studio 10.2.0


Hodnocení mého blogu

22. dubna 2010 v 15:36 | frienddogs |  Já a blog
Nechala jsem si ohodnotit blog ZDE  . Tady jsou výsledky, myslím že mě trochu přechválili no posudte sami, tady to je:

První dojem: 9/10 b.
Grafická úprava: 10/10 b.
Kvalita článků: 10/10 b.
Přehlednost: 10/10 b.
Doplnky: 9/10 b.

Celkový počet bodů: 48/50 b.

Slovy:

První dojem: Tvůj blog se mi zdál krásný a na stáří 35 dní velmi propracovaný, nevím jestli jsi mi s těmi dny lhala nebo ses spletla ale tvůj blog není tak mladý, viděla jsem že je starší no asi ses spletla o měsíc. Nemohla jsem ti dát plný počet bodů, protože to dávám jen blogům vjímečně krásným, ale je pravda že na první dojem na mne tvůj blog zapůsobil dobře.

Grafická úprava: Design uplně super, všimla jsem si že bez podpisu, takže vlastní výroba. Zvolení barev se mi také velmi zamlouvá. Jinak druh písma a barvu jsi také vybral/a dobře.

Kvalita článků: Plného počtu bodů v této kategorii bych si vážila, to dávám jen když jsou články opravdu propracované a pravdivé. Líbí se mi že přidáváš články o sobě i o psech kteří jsou tématem tvého blogu, líbí se mi že články píšeš více oficiálně než takové to: čusky lidi, a líbí se mi že nekopíruješ.

Přehlednost: Jedním slovem výborná, menu velmi přehledné, i články. Opravdu výborné, nemám co dodat.

Doplnky: Máš tak hezké ikonky, a v zápatí pixelku s hezkým povídáním. To jsem ocenila, volitelný horní box také plný odkazů což ti pomohlo k 9 bodům a u doplnků a také jsem ti to započítala do přehlednosti, mohla by jsi to ještě vylepšit ale jinak velmi pěkné.

Prospěl/a jsi: Výborné

Stupně:

49-50 b. Exelentní
45-48 b. Výborné
40-44 b. Dobré
35-39 b. Jde to
29-34 b. Chtělo by to zlepšit
28 a méně b. Vylepši to!

Přihláška do VGS

20. dubna 2010 v 17:34 | frienddogs |  bleskovky a soutěže
Rozhodla jsem se uspořádat VGS čili Velkou grafickou soutěž! Přihlásit se můžete už ted, budu se snažit dávat lehké úkoly takže se budou moct přihlásit všichni i ti co grafiku neumí, kdyžtak jim dám odkaz na návod. Přihlásit se můžete tak, že do komentářů napíšete:

Přezdívka:
Blog:
Máš už s grafikou skušenosti?:
Jakou grafiku nejradši tvoříš?:

Soutěž začíná až se přihlásí 5 lidí. Doufám že to bude brzko.

Více o soutěži
Hodnotit se bude body, kdo bude mít na závěr soutěže nejvíce bodů vahrává a pořadí také rozhodne počet bodů. Úkolů bude 6 a nejvišší počet bodů je 8. Prosím se hned neurazte když se vám něco nepovede, nebo když zrovna neradi tvoříte takovou grafiku stejně mi to pošlete. Nebo nemusíte ale body žádné nedostanete! Na každý úkol budete mít 6 dní, myslím že to bude stačit. To je prozatím vše o soutěži.

Tak se přihlašujte!

Hlásněte prosím pro Ráchel!

20. dubna 2010 v 17:05 | frienddogs |  Ostatní
Prosím hlasujte pro mého pejska Ráchel ZDE
Moc vaše hlasy  potřebuje tak ahoj...

Tohle je Ráchel


Petice proti týrání zvířat

17. dubna 2010 v 22:25 | frienddogs |  Člověk a pes
Jste proti týrání zvířat? Tak se podepište zde!

Do komentářů:

Přezdívka:
Blog:
Dáš si na blog ikonku:

Jestli jste se  podepsali dejte si na blog tuto ikonku!

Ikonka:


Plánování new dessu a obíhání

17. dubna 2010 v 21:32 | frienddogs |  Ostatní
Ahoj tak ted jsem obíhala SB a jinak připomínám že spřáteluju v zápisu sb odkaz je umístěn pod záhlavím blogu. Plánuji new dess s mými psy Este a Ráchel tak doufám že ho stihnu vytvořit co nejdříve, a že se vám bude líbit. To je pro dnešek vše..

Your frienddogs♥♥♥

Colorky

15. dubna 2010 v 18:30 | frienddogs |  Ostatní
colorka
colorka1
colorka2


Vytrvalost psů

9. dubna 2010 v 17:06 | frienddogs |  Ostatní o psech
Psi jsou od přírody běžci. Jejich obvyklím způsobem pohybu vpřed je běh. Člověk jim nemůže stačit. Pokud svého psa nenaučíte chodit poslušně u nohy pak nás bude tahat na vodítku, protože naše chůze je pro psa pomalá.  Pokud ho necháme běhat volně, apsolvuje naší cestu dvakrát nebo třikrát. Většina psů je velmi vytrvalá. Ohaři uběhnou někdy během loveckého dne až několik desítek kilometrů. Podobně se naběhá i pastevecký pes. Velkou výdrž mají také sanový psi. Na delších trasách se pohybují zdraví, středně velcí psi rychlostí osm až deset kilometrů v hodině, a to převážně v klusu.

Yukon Quest

Sanový psi mohou absolvovat úžasně dlouhé trasy. Nejtvrdší závod sanových psů na světě je Yukon Quest mezi Fairbanksem na Aljašce a Whitehorsem v Kanadě. Měří přes osm set kilometrů. Vede přes rozsáhlé pláně pokryté ledem a sněhem, přes zamrzlé řeky a příkrá horská pásma. Kvůli jeho náročnosti musejí jak vůdci saní, tak psí přežení podat ty nejvišší výkony.

First grapic

9. dubna 2010 v 13:31 | frienddogs |  Galerie psů

Psí poradna

9. dubna 2010 v 13:09 | frienddogs |  Ostatní
Rozhodla  jsem se si tu zřídit psí poradnu. Mělo by to funkovat asi takhle: Když si nevíte rady se svým psem, nebo chcete zjístit něco ohledně psů, tak mi napište dotaz a já se vám budu snažit odpovědět, když nebudu odpověd znát z hlavy skusím se to někde dohledat!http://tapety.superhry.cz/obrazek/pes-800.jpg

Zápis Sb

9. dubna 2010 v 13:02 | frienddogs |  Ostatní
Sháním nějaká sb tak kdo by chtěl být sb tak napiše, musíte ale souhlasit s pravidly!

Pravidla:

Musíš navštěvovat můj blog alspon 1x za dva týdny!
Musíš číst alspon některé články na blogu!
Musíš mě mít v Sb!

Tak jestli souhlasíte s pravidly tak napište do komentářů:

Přezdívka:
Blog:
Proč chceš být SB:
Co diplom:

Tak se zapisujte!

Irský vlkodav

8. dubna 2010 v 19:08 | frienddogs |  Plemena psů
Původ: Irský vlkodav je velmi staré plemeno, jeho předchůdce si údajně drželi Irové již v dobách před našim letopočtem. Byli to mimořádně velcí psi, určení k lovu vlků. patřili k oblíbencům Irských králů. V průběhu 18. století prakticky vyhynuli. Jeho moderní podoba je zásluhou jistého kapitána Granta, jenž v roce 1860 shromáždil poslední zbytky plemene, a za pomoci křížení s mastifem, německou dogou, barzojem a snad i dalšími plemeny vytvořil současného Irského vlkodava.

Popis: Irský vlkodav je největším psem světa, je mohutný a svalnatý, nepostrádá ale eleganci chrtů. Hlava dlouhá, lebka ne příliš široká, čenich dlouhý a mírně zašpičatělí. Oči tmavé laskavého výrazu. Uši malé složené dozadu. Krk delší, velmi silný a svalnatý, klenutý bez laloku. Tělo s hlubokým hrudníkem, širokými prsy, delším hřbetem a klenutými bedry. Končetiny, silné, rovné, svalnaté, tlapy velké a kulaté. Ocas dlouhý přiměřeně silný, lehce zahnutý. Srst drsná a tvrdá, o něco delší nad očima a na spodní čelisti. Zbarvení: Nejčastěji šedé, plavé, též červéné, černé, čistě bílé nebo žíhané. Velikost: kohoutková výška psů 81-86 cm, feny vyšší než 71 cm. Hmotnost psů nad 55 kg, fen nad 40 kg.

Charakteristika: Klidný, vyrovnaný a trpělivý pes nevtíravých způsobů. K lidem je vlídný, k dětem přátelský, pánovi je hluboce oddán. Jeho výchova není obtížná.

Zvláštní nároky: Potřebuje hodně pohybu vzhledem ke své velikosti, monoho prostoru, a pokud máte úzkou peněženku nedoporučuji vám pořizovat si právě irského vlkodava, jeho spotřeba potravy je obrovská.

Užití: Vynikající společník. Objevuje se i na dostizích, ale jen velmi ojediněle.

Výskyt: Vzácné plemeno, u nás je ročně odchováno jen několik štěnat.

Možné změny: S Irským vlkodavem, který je větší, těžší, mohutnější a nepohybuje se takovou lehkostí.

http://www.ckrumlov.cz/obr/aktual/region/11774b.jpg

Welcome here

8. dubna 2010 v 18:28 | frienddogs
Ahoj, založila jsem si blog protože mám moc ráda psi. Jeden blog už mám, taky o psech. Řekla jsem si ale že zvládnu dva tak snad jo jinak vás prosím aby jste se tu chovali slušně tak díky ahoj.
Tohle je můj blogový pejsek Jimy... Aby měl Jimy kde spát, obstarala jsem mu plelíšek...


Všichni pejsci si potřebují hrát, pro zahánění nudy má Jimy tento míček...http://www.baron.cz/kat/velke/k712.jpg